News: This section can be used for brief news announcements
   Last Name:   First Name:
Log In
Advanced Search
Surnames
What's New
Most Wanted
Photos
Histories
Documents
Videos
Recordings
Albums
All Media
Cemeteries
Headstones
Places
Notes
Dates and Anniversaries
Reports
Sources
Repositories
Statistics
Change Language
Bookmarks
Contact Us

All Media


Tree:  

Matches 1,101 to 1,136 of 1,136     » Thumbnails Only

    «Prev «1 ... 19 20 21 22 23

 #   Thumb   Description   Linked to 
1101
Pavol Tettinger: Fußball Club Wallersdorf Jugendmannschaft 1948
Pavol Tettinger: Fußball Club Wallersdorf Jugendmannschaft 1948
Hinten von links: H. Plavtschak, Willi Ostermeier, Adolf Westermeier, Heinz Eisenreich, Ernst Herda, Siegfried Beutlhauser,
Michael Sepaintner, Paul Tettinger,
Mitte von links: Josef Plank, Heinrich Gierl, Silvester Schmerbeck,
Vorne von links: Franz Kapfinger, Siegfried Dometzhauser, Hans Lichtl,
 
 
1102
Pavol Tettinger: Výpis z rodného listu
Pavol Tettinger: Výpis z rodného listu
 
 
1103
At least one living or private individual is linked to this item - Details withheld.
 
 
1104
Rád nemeckých rytierov
Rád nemeckých rytierov
Rád nemeckých rytierov je jeden z duchovných rytierskych rádov vzniknutých v 12. storočí na území bývalého Jeruzalemského kráľovstva. Neskôr rád zohral významnú úlohu najmä v strednej Európe. Rád bol známy aj pod názvami Nemecký rád, Rehoľa bratov domu Panny Márie Jeruzalemskej (po nemecky: Deutscher Orden, Orden der Brüder vom Deutschen Haus Sankt Mariens in Jerusalem a po latinsky: Ordo Teutonicus, Ordo fratrum domus hospitalis Sanctae Mariae Teutonicorum in Jerusalem.  
 
1105
Rozšírenie priezviska Tettinger v Európe
Rozšírenie priezviska Tettinger v Európe
Výskyt priezviska Tettinger v Európe. Farebne sú vyznačené lokality, kde je výskyt vyšší, ako inde. Čím tmavšia farba, tým väčší výskyt. Krajiny označené šedou farbou nie sú zahrnuté. 
 
1106
Rozšírenie priezviska Tettinger v Maďarsku
Rozšírenie priezviska Tettinger v Maďarsku
Výskyt priezviska Tettinger v Maďarsku. Farebne sú vyznačené lokality, kde je výskyt vyšší, ako inde. Čím tmavšia farba, tým väčší výskyt. Mapa je však nepresná, pretože v lokalite Bács-Bodrog žijú stále príbuzní Pavla Tettingera, ktorý okolo roku 1900 odišiel na Slovensko a založil novú vetvu rodu. 
 
1107
Rozšírenie priezviska Tettinger v Missouri (USA)
Rozšírenie priezviska Tettinger v Missouri (USA)
Výskyt priezviska Tettinger v štáte Missouri (USA). Farebne sú vyznačené lokality, kde je výskyt vyšší, ako inde. Čím tmavšia farba, tým väčší výskyt. 
 
1108
Rozšírenie priezviska Tettinger v Nevade (USA)
Rozšírenie priezviska Tettinger v Nevade (USA)
Výskyt priezviska Tettinger v štáte Nevada (USA). Farebne sú vyznačené lokality, kde je výskyt vyšší, ako inde. Čím tmavšia farba, tým väčší výskyt. 
 
1109
Rozšírenie priezviska Tettinger v Rakúsku
Rozšírenie priezviska Tettinger v Rakúsku
Výskyt priezviska Tettinger v Rakúsku. Farebne sú vyznačené lokality, kde je výskyt vyšší, ako inde. Čím tmavšia farba, tým väčší výskyt. 
 
1110
Rozšírenie priezviska Tettinger v regiónoch v Nemecku
Rozšírenie priezviska Tettinger v regiónoch v Nemecku
Výskyt priezviska Tettinger v regiónoch Nemecka. Farebne sú vyznačené lokality, kde je výskyt vyšší, ako inde. Čím tmavšia farba, tým väčší výskyt. 
 
1111
Rozšírenie priezviska Tettinger v spolkových krajinách Nemecka
Rozšírenie priezviska Tettinger v spolkových krajinách Nemecka
Výskyt priezviska Tettinger v spolkových krajinách v Nemecku. Farebne sú vyznačené lokality, kde je výskyt vyšší, ako inde. Čím tmavšia farba, tým väčší výskyt. 
 
1112
Rozšírenie priezviska Tettinger v USA
Rozšírenie priezviska Tettinger v USA
Výskyt priezviska Tettinger v USA. Farebne sú vyznačené lokality, kde je výskyt vyšší, ako inde. Čím tmavšia farba, tým väčší výskyt. 
 
1113
Stefan Tettinger
Stefan Tettinger
 
 
1114
Stephanus Tettinger family 1904
Stephanus Tettinger family 1904
Tettinger István és Zimmermann Erzsébet és gyermekeik:
Erzsébet, József, Annamária, Teréz, István, Péter, az ikrek Antal és Ilona, Éva, Mária 
 
1115
Stuttgart
Stuttgart
 
 
1116
Svatava Cimrova
Svatava Cimrova
 
 
1117
Szigetcsép
Szigetcsép
 
 
1118
Szigetszentmárton
Szigetszentmárton
 
 
1119
Szigetújfalu
Szigetújfalu
 
 
1120
Šaňo Bačinský při rozhovoru s Arnoldem Schwarzeneggerem
Šaňo Bačinský při rozhovoru s Arnoldem Schwarzeneggerem
Šaňo Bačinský při rozhovoru s Arnoldem Schwarzeneggerem 
 
1121
Štefan Tettinger
Štefan Tettinger
 
 
1122
At least one living or private individual is linked to this item - Details withheld.
 
 
1123
Tétange
Tétange
 
 
1124
Teting-sur-Nied
Teting-sur-Nied
 
 
1125
Tettingen burg
Tettingen burg
Wallhausen, die "Villa Walarhusin" findet 1187 erstmals urkundlich Erwähnung, als Kaiser Friedrich I. Barbarossa über die wichtige Fährverbindung von Überlingen nach Wallhausen kam.
Im 12. und 13. Jahrhundert herrschten die Adligen Von Tettingen hoch über dem See. Im 14. Jh. verfügten sie über fast das ganze Dorf Tettingen (Dettingen) und Walahusen (Wallhausen). Zu jener Zeit entstand die neue Burg, von der heute nur noch einzelne Mauerrest zu finden sind.
Im Jahre 1346 übertrug Burkhardt von Tettingen sein Erbe an seine Frau und seine Töchter. Diese verkauften 1362 an die Kommende Mainau des deutschen Ritterordens.
Im 30-jährigen Krieg wurde die Burg zerstört und 1661 am jetzigen Ort wieder aufgebaut.
Durch den Frieden von Preßburg 1805 kam der Besitz an das Großherzogtum Baden.
____________
na poloostrove Bodanrück - der Burghof Wallhausen, ehemaliges Forsthaus über dem Überlinger See, gebaut 1661 neben der Ruine der alten Burg Tettingen des Minnesängers Heinrich von Tettingen

____________
Als Burg Tettingen, manchmal auch Burg Alt-Dettingen genannt, bezeichnet man eine ehemalige Burg nordwestlich von Wallhausen bei Konstanz am Bodensee. Von der ehemaligen Wehranlage sind nur noch wenige sichtbare Mauerreste erhalten. Die Burg befand sich im Mittelalter in den Händen der Herren von Tettingen. Sie verfügten auch fast über das ganze Dorf Dettingen (Tettingen) und Wallhausen. Mitte des 14. Jahrhunderts übertrug Burkhardt von Tettingen sein Erbe an seine Frau und seine Töchter. Diese verkauften schließlich an die Kommende Mainau des deutschen Ritterordens. Im 30-jährigen Krieg wurde die Burg zerstört und 1661 auf dem unteren Burgareal wieder neu aufgebaut. Der Neubau wird heute oft zur Unterscheidung als Burg Neu-Dettingen bezeichnet, meistens aber nur Burghof genannt.
 
 
1126
Tettingen-Butzdorf
Tettingen-Butzdorf
Na pravom brehu rieky Moselle, na hraniciach Nemecka s Luxemburskom a Francúzskom, cca. 25 km juhovýchodne od Luxemburgu leží mestečko Tettingen-Butzdorf. Čo by kameňom dohodil je mesto Perl, ktoré je mostom cez rieku spojené so slávnym Schengenom.

Ako už z názvu vyplvýva, Tettingen-Butzdorf vznikol spojením dvoch dedín. Samotný Tettingen sa aj napriek svojej drobnosti pýši dlhými dejinami. Aj keď v oblasti sú pamiatky na keltské časy, Tettingen je bohatý najmä na pozostatky rímskych stavieb. Prvá písomná zmienka o obci pochádza z rokov 1307 až 1354, kedy sa spomína kostol, ktorý v Tettingene stál. V roku 1363 sa v označeniach cirkevných majetkov Taxa Generalis spomína názov Tuttingen, v roku 1484 Tottingen a v roku 1570 Tettingen.

Meno Tettingen pochádza z fransko-merovejského spôsobu označovania osád, ktoré sa končili príponou -ingen. Predpokladá sa, že toto meno vzniklo okolo roku 600 od Frankov zo Severného Nemecka a znamená „na dvore Tetta”. Krstné meno Tatto/Tetto je zrejme príbuzné s nemeckým menom Dietrich.

Z Tettingenu na dnešnej hranici s Nemeckom a Luxemburskom sa kvôli preľudneniu oblasti vysťahovalo takmer 200 ľudí, väčšina z nich medzi rokmi 1820 až 1870 do USA, jedna rodina do Afriky. Jedna rodina Buhrovcov dostala v Amerike meno Teting. Šľachtické rodiny z Tettingenu ušli kvôli francúzskej revolúcii pred rokom 1789 do Banátu. Ich priezviská boli d’Autricourt, de Noyer a de Brendel. Sú to pofrancúzštené nemecké mená Altenhofen, Nussbaum a Hildebrand. Po svetovej vojne jeden utečenec oznámil, že meno de Noyer sa v Banáte veľmi rozšírilo. Títo obyvatelia Banátu hovorili nemčinou, ktorá bola zmiešaná s francúzštinou.Okrem nich bola v Banáte silná komunita Čechov a Nemcov, ktorí prišli z česko-nemeckého pohraničia v polovici 19. storočia. Títo sú označovaní počeštělým rumunským výrazom Pémovia. Českí Nemci založili v Banáte dediny Wolfswiese, Weidenthal, Weidenheim a Lindenfeld.

Samotný Banát má za sebou pomerne hektickú minulosť. V roku 1779 bol Banát pripojený k Uhorsku. Po revolúcii v roku 1848 sa dostal pod priamu vládu rakúskej koruny ako Srbská Vojvodina a Temešský Banát (nem. Woiwodschaft Serbien und Tamisch Banat), ale v roku 1860 bol znovu pripojený k Uhorsku a bol jeho súčasťou až do 31. októbra 1918. Kratučko po I. svetovej vojne dokonca fungoval aj ako samostatný štát s cieľom udržať integritu nemeckej a maďarskej menšiny. Mesiac po vyhlásení republiky jej existenciu ukončila armáda Srbska. Následne sa Banát rozpadol medzi Rumunsko a Kráľovstvo Srbov, Chorvátov a Slovincov.

Ale vráťme sa k samotnému Tettingenu. Z novších dejín sa obec zapísala do priebehu II. Svetovej vojny. Dodnes za neománskym kostolom Svätého Remigiusa môžete vidieť “dračie zuby” – súčasť protitankovej bariéry bývalej Nemeckej Siegfried Switch Line. 
 
1127
Tettinger Janos
Tettinger Janos
Name: János Tettinger
Arrival Date: 11 May 1914
Birth Date: abt 1885
Birth Location: Hungary
Birth Location Other: baisbokool
Age: 29
Gender: Male
Ethnicity/ Nationality: Magyar (Hungarian)
Place of Origin: Magyar, Hungary
Port of Departure: Fiume
Port of Arrival: New York, New York
Ship Name: Carpathia
 
 
1128
Thuringia
Thuringia
 
 
1129
Tuttlingen
Tuttlingen
Tuttlingen je mesto vo Švábsku v nemeckej spolkovej krajine Bádensko-Württembersko. Tuttlingen je zároveň hlavným mestom okresu s rovnakým názvom. Tuttlingen leží na Dunaji, východne od Čierneho lesa. Mestom prechádza Dunajská cyklocesta.

Mesto je postavené okolo hory Honberg, kde sa nachádzajú zrúcaniny stredovekej pevnosti. V roku 1803, požiar zničil väčšinu mesta a len malá časť pôvodného mesta zostala zachovaná. Mesto a jeho okolie vychválil nemecký básnik Goethe.

Dnes je Tuttlingen významným miestom biznisu a priemyslu. V meste sídli viac ako 200 firiem zameraných na chirurgické nástroje, vrátane Karl Storz GmbH, Aesculap, Hettich Centrifuges, KLS Martin a Instrumed International Inc. Približne polovica všetkých chirurgických prístrojov na svete sa vyrába v Tuttlingene.
 
 
1130
Tuttlingen (okres)
Tuttlingen (okres)
Tuttlingen (po nemecky: Landkreis Tuttlingen) je krajinský okres na juhu spolkovej krajiny Bádensko-Württembersko v Nemecku. Krajinu okresu Tuttlingen tvorí pohorie Švábska Jura (Schwäbische Alb). Okresom preteká rieka Dunaj. Najvyšším bodom je vrch Lemberg (1015 m). Okres má dĺžku 31 km (z východu na západ) a 38 km (zo severu na juh). Správnym sídlom okresu je mesto Tuttlingen. 
 
1131
Veľký heildelberský spevník (Codex Maness)
Veľký heildelberský spevník (Codex Maness)
Báseň, ktorej autorom je Heinrich von Tettingen 
 
1132
Výskyt priezviska Tettinger
Výskyt priezviska Tettinger
Priezvisko Tettinger patrí na Slovensku medzi menej obvyklé. Zrejme aj preto, že jeho korene smerujú do Nemecka. Databáza priezvisk na Slovensku nie je veľmi aktuálna (1998). Podľa nej sa priezvisko Tettinger vyskytovalo v tom čase na Slovensku 9x v piatich rôznych lokalitách. O všetkých týchto osobách viem, keďže sú členovia našej rodiny. Potvrdzuje to domnienku, že všetci nositelia tohto priezviska pochádzajú z jedného spoločného predka, ktorý ho sem „priniesol“ z Maďarska.
 
 
1133
Werner von Tettingen
Werner von Tettingen
Werner von Tettingen (vo viacerých zdrojoch zrejme chybne označovaný ako Tettinger) – rytier a Veľradca Rádu nemeckých rytierov sa narodil okolo roku 1350 a zomrel „počas diplomatickej misie v Poľsku“ v meste Thorn (poľsky Toruń) roku 1413. Werner pochádzal zo starej šľachtickej rodiny z oblasti Hegau so sídlom v nemeckom meste Dettingen. Jeho rodičmi boli pravdepodobne Burchard von Tettingen jeho manželka Fidanne, dcéra rytiera Gottfrieda Mueller von Zürich. Fidanne sa po smrti manžela stala predstavenou kláštora Oetenbach.
 
 
1134
Werner von Tettingen
Werner von Tettingen
Werner von Tettingen na slávnom obraze Jana Matejkę - Bitwa pod Grunwaldem. Tettingen je na obraze stvárnený so zdvihnutými rukami, akoby chcel brániť veľmajstra Rádu nemeckých rytierov (Urlich von Jungingen) pred pádom
 
 
1135
Záujmové osoby ŠtB -
Záujmové osoby ŠtB -
Juraj Tettinger a Eugen Emil Tettinger boli zaradení do evidencie záujmových osôb Štátnej bezpečnosti (prenasledované osoby a tajní spolupracovníci). Juraj bol do evidencie zaradený v roku 1957, Eugen v roku 1964. Obaja v tom čase žili v Nemecku. 
 
1136
zleva: Albert Busek, Bačinský, Oscar State a Arnold
zleva: Albert Busek, Bačinský, Oscar State a Arnold
zleva: Albert Busek, Bačinský, Oscar State a Arnold 
 

    «Prev «1 ... 19 20 21 22 23